  • CRT22-8WH-100
CRT22-8WH-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT22-8WH-100
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-CRT22-8WH-100
Package:
100
Datasheet:
CRT22-8WH-100
Step5Bar-code shipping tag
CRT22-8WH-100
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    100
  • Insulation Material
    PTFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Series
    MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    White
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    40kV
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.207 (5.26mm)
  • Insulation Diameter
    5.2578 mm