  • CRT0805-DY-7502ELF
CRT0805-DY-7502ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-DY-7502ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-DY-7502ELF
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-DY-7502ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    75kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm