  • CRT0805-BY-4992ELF
CRT0805-BY-4992ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-BY-4992ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-BY-4992ELF
Description:
Res Thin Film 0805 49.9K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Molded SMD Medical Paper Tape on Plastic Reel
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-BY-4992ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    49.9kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    1.25mm
    CRT0805
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm