  • CRT0805-BY-4700ELF
CRT0805-BY-4700ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-BY-4700ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-BY-4700ELF
Description:
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-BY-4700ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm