  • CRT0805-BY-1802ELF
CRT0805-BY-1802ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-BY-1802ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-BY-1802ELF
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-BY-1802ELF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm