  • CRT0603-BY-3651ELF
CRT0603-BY-3651ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0603-BY-3651ELF
HK JDW NO:
103-CRT0603-BY-3651ELF
Description:
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
CRT0603-BY-3651ELF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.65kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm