  • CRT0603-BY-3003ELF
CRT0603-BY-3003ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0603-BY-3003ELF
HK JDW NO:
103-CRT0603-BY-3003ELF
Description:
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
CRT0603-BY-3003ELF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Depth
    800μm
    CRT0603
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm