  • CRS2010AFX-1001ELF
CRS2010AFX-1001ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRS2010AFX-1001ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CRS2010AFX-1001ELF
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES 1K OHM 1% 1W 2010
Quantity:
In Stock : 6780
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CRS2010AFX-1001ELF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Base Part Number
    CRS2010
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRS-A
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V