  • CRM2512-JX-R100ELF
CRM2512-JX-R100ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM2512-JX-R100ELF
HK JDW NO:
103-CRM2512-JX-R100ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR CRM2512 Series, Thick Film, 100mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 21060
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRM2512-JX-R100ELF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.349V
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    1.349V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Depth
    3.1mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRM2512
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%