  • CRL2512-FW-3R30ELF
CRL2512-FW-3R30ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRL2512-FW-3R30ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CRL2512-FW-3R30ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 4102
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRL2512-FW-3R30ELF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.1mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Base Part Number
    CRL2512
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Working Voltage
    1.8166V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    CRL
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W