  • CRL1206-JW-2R00ELF
CRL1206-JW-2R00ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRL1206-JW-2R00ELF
HK JDW NO:
103-CRL1206-JW-2R00ELF
Package:
1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CRL1206-JW-2R00ELF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    CRL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Base Part Number
    CRL1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm