  • CRL0603-JW-2R00E
CRL0603-JW-2R00E
advertisement
Manufacturer No:
CRL0603-JW-2R00E
HK JDW NO:
103-CRL0603-JW-2R00E
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 2Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CRL0603-JW-2R00E
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm