  • CRGV2010F825K
CRGV2010F825K
advertisement
Manufacturer No:
CRGV2010F825K
HK JDW NO:
792-CRGV2010F825K
Description:
CRGV, Neohm Series, Thick Film, 825kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGV2010F825K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    825kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W