  • CRGV2010F562K
CRGV2010F562K
advertisement
Manufacturer No:
CRGV2010F562K
HK JDW NO:
792-CRGV2010F562K
Description:
CRGV, Neohm Series, Thick Film, 562kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGV2010F562K
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Weight
    33.991078mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    562kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm