  • CRGV1206J910K
CRGV1206J910K
advertisement
Manufacturer No:
CRGV1206J910K
HK JDW NO:
792-CRGV1206J910K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
CRGV, Neohm Series, Thick Film, 910kOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGV1206J910K
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    910kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.5494mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CRGV, Neohm
  • Published
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%