  • CRGV1206F221K
CRGV1206F221K
advertisement
Manufacturer No:
CRGV1206F221K
HK JDW NO:
792-CRGV1206F221K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
CRGV, Neohm Series, Thick Film, 221kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGV1206F221K
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CRGV, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    221kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.5494mm