  • CRGV0603F604K
CRGV0603F604K
advertisement
Manufacturer No:
CRGV0603F604K
HK JDW NO:
792-CRGV0603F604K
Datasheet:
CRGV0603F604K
Description:
FIXED RESISTOR CRGV, Neohm Series, Thick Film, 604kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGV0603F604K
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    604kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW