  • CRGP1206F180R
CRGP1206F180R
advertisement
Manufacturer No:
CRGP1206F180R
HK JDW NO:
792-CRGP1206F180R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGP1206F180R
Description:
CRGP Series, Thick Film, 180Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11532
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGP1206F180R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGP
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm