  • CRGH2512F237R
CRGH2512F237R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2512F237R
HK JDW NO:
792-CRGH2512F237R
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRGH2512F237R
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 237Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2512F237R
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    237Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.2mm