  • CRGH2010J18K
CRGH2010J18K
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2010J18K
HK JDW NO:
792-CRGH2010J18K
Datasheet:
CRGH2010J18K
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 18kOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2010J18K
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    5mm
  • Width
    2.4892mm