  • CRGH2010F51K1
CRGH2010F51K1
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2010F51K1
HK JDW NO:
792-CRGH2010F51K1
Datasheet:
CRGH2010F51K1
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 51.1kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2010F51K1
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    5mm
  • Width
    2.4892mm