  • CRGH2010F2K67
CRGH2010F2K67
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2010F2K67
HK JDW NO:
792-CRGH2010F2K67
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRGH2010F2K67
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 2.67kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2010F2K67
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.67kOhm
  • Power (Watts)
    1W