  • CRGH2010F2K05
CRGH2010F2K05
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2010F2K05
HK JDW NO:
792-CRGH2010F2K05
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRGH2010F2K05
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 2.05kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2010F2K05
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.05kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm