  • CRGH1206F698R
CRGH1206F698R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH1206F698R
HK JDW NO:
792-CRGH1206F698R
Datasheet:
CRGH1206F698R
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 698Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH1206F698R
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    698Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.5494mm