  • CRGH1206F680K
CRGH1206F680K
advertisement
Manufacturer No:
CRGH1206F680K
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-CRGH1206F680K
Package:
Datasheet:
Description:
Power resistor, Thick Film, 680kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRGH1206F680K
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    680kOhm
  • Composition
    Power resistor, Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V