  • CRGH1206F3K3
CRGH1206F3K3
advertisement
Manufacturer No:
CRGH1206F3K3
HK JDW NO:
792-CRGH1206F3K3
Datasheet:
CRGH1206F3K3
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16825
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGH1206F3K3
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
    1
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm