  • CRGH0805J68K
CRGH0805J68K
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0805J68K
HK JDW NO:
792-CRGH0805J68K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CRGH0805J68K
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 68kOhms, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0805J68K
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    550μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm