  • CRGH0603J75R
CRGH0603J75R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0603J75R
HK JDW NO:
792-CRGH0603J75R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGH0603J75R
Description:
FIXED RESISTOR CRGH, Neohm Series, Thick Film, 75Ohm, 0.2W 1/5W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5352
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0603J75R
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    200mW