  • CRGH0603J100R
CRGH0603J100R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0603J100R
HK JDW NO:
792-CRGH0603J100R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGH0603J100R
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 100Ohms, 0.2W 1/5W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 30000
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0603J100R
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm