  • CRGH0603F15R
CRGH0603F15R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0603F15R
HK JDW NO:
792-CRGH0603F15R
Datasheet:
CRGH0603F15R
Description:
FIXED RESISTOR CRGH, Neohm Series, Thick Film, 15Ohm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0603F15R
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Depth
    800μm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm