  • CRGH0603F11R8
CRGH0603F11R8
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0603F11R8
HK JDW NO:
792-CRGH0603F11R8
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGH0603F11R8
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 11.8Ohms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0603F11R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGH, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11.8Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    200mW
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm