  • CRGCQ2010J1R0
CRGCQ2010J1R0
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ2010J1R0
HK JDW NO:
792-CRGCQ2010J1R0
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRGCQ2010J1R0
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 1Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 28530
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ2010J1R0
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm