  • CRGCQ1210J33K
CRGCQ1210J33K
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ1210J33K
HK JDW NO:
792-CRGCQ1210J33K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CRGCQ1210J33K
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 33kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13615
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ1210J33K
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm