  • CRGCQ1206F6K8
CRGCQ1206F6K8
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ1206F6K8
HK JDW NO:
792-CRGCQ1206F6K8
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGCQ1206F6K8
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 6.8kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 23336
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ1206F6K8
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm