  • CRGCQ0603J2R2
CRGCQ0603J2R2
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ0603J2R2
HK JDW NO:
792-CRGCQ0603J2R2
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGCQ0603J2R2
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 2.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16466
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ0603J2R2
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm