  • CRGCQ0603F68K
CRGCQ0603F68K
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ0603F68K
HK JDW NO:
792-CRGCQ0603F68K
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGCQ0603F68K
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 68kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 49677
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ0603F68K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGCQ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm