  • CRG0603F6K81
CRG0603F6K81
advertisement
Manufacturer No:
CRG0603F6K81
HK JDW NO:
792-CRG0603F6K81
Datasheet:
CRG0603F6K81
Description:
FIXED RESISTOR CRG, Neohm Series, Thick Film, 6.81kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13109
Step5Bar-code shipping tag
CRG0603F6K81
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm