  • CRG0603F3K74
CRG0603F3K74
advertisement
Manufacturer No:
CRG0603F3K74
HK JDW NO:
792-CRG0603F3K74
Datasheet:
CRG0603F3K74
Description:
FIXED RESISTOR CRG, Neohm Series, Thick Film, 3.74kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 50000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRG0603F3K74
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Published
    2007
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.74kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm