  • CRG0603F27R
CRG0603F27R
advertisement
Manufacturer No:
CRG0603F27R
HK JDW NO:
792-CRG0603F27R
Datasheet:
CRG0603F27R
Description:
FIXED RESISTOR CRG, Neohm Series, Thick Film, 27Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRG0603F27R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm