  • CRG0402J120K/10
CRG0402J120K/10
advertisement
Manufacturer No:
CRG0402J120K/10
HK JDW NO:
792-CRG0402J120K/10
Description:
FIXED RESISTOR CRG, Neohm Series, Thick Film, 120kOhm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRG0402J120K/10
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRG, Neohm
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm