  • CRCW201048K7FKEFHP
CRCW201048K7FKEFHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW201048K7FKEFHP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW201048K7FKEFHP
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
CRCW-HP Series, Thick Film, 48.7kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW201048K7FKEFHP
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    48.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm