  • CRCW20103M90JNTF
CRCW20103M90JNTF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW20103M90JNTF
HK JDW NO:
873-CRCW20103M90JNTF
Datasheet:
CRCW20103M90JNTF
Description:
CRCW Series, Thick Film, 3.9MOhms, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW20103M90JNTF
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.9MOhms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm