  • CRCW2010383KFKTF
CRCW2010383KFKTF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW2010383KFKTF
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW2010383KFKTF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRCW2010383KFKTF
Description:
CRCW Series, Thick Film, 383kOhms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW2010383KFKTF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    383kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    2.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm