  • CRCW2010360KJNTF
CRCW2010360KJNTF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW2010360KJNTF
HK JDW NO:
873-CRCW2010360KJNTF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRCW2010360KJNTF
Description:
CRCW Series, Thick Film, 360kOhms, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW2010360KJNTF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    360kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm