  • CRCW20101R65FKEFHP
CRCW20101R65FKEFHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW20101R65FKEFHP
HK JDW NO:
873-CRCW20101R65FKEFHP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 1.65Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW20101R65FKEFHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.65Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm