  • CRCW20101K15FKEFHP
CRCW20101K15FKEFHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW20101K15FKEFHP
HK JDW NO:
873-CRCW20101K15FKEFHP
Step5Bar-code shipping tag
CRCW20101K15FKEFHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2013
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.15kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm