  • CRCW201012K4FKTF
CRCW201012K4FKTF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW201012K4FKTF
HK JDW NO:
873-CRCW201012K4FKTF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRCW201012K4FKTF
Description:
CRCW Series, Thick Film, 12.4kOhms, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7903
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW201012K4FKTF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm