  • CRCW201010R0JNEF
CRCW201010R0JNEF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW201010R0JNEF
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW201010R0JNEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRCW201010R0JNEF
Description:
RES SMD 10 OHM 5% 3/4W 2010
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW201010R0JNEF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    25.486221mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm