  • CRCW12185R10JNEK
CRCW12185R10JNEK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12185R10JNEK
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW12185R10JNEK
Package:
1218 (3246 Metric)
Datasheet:
CRCW12185R10JNEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 5.1Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12185R10JNEK
    Select All
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1218 (3246 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm