  • CRCW121851R1FKEK
CRCW121851R1FKEK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW121851R1FKEK
HK JDW NO:
873-CRCW121851R1FKEK
Datasheet:
CRCW121851R1FKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 51.1Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3215
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW121851R1FKEK
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    29.511854mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51.1Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3246
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm